FB
Latarnia Morska Niechorze New Corner
Plaża Niechorze New Corner
Ciuchcia Retro Niechorze New Corner
Ciuchcia Retro Niechorze New Corner
Latarnia Morska Niechorze New Corner
Latarnia Morska Niechorze New Corner
Muzeum Rybołówstwa Morskiego Niechorze New Corner
Jezioro Liwia Łuża Niechorze New Corner
Trzasa rowerowa Niechorze - Pogorzelica New Corner
Trzasa rowerowa Niechorze - Pogorzelica New Corner
Trzęsacz - Ruiny Kościoła w Trzęsaczu
Rewal
Rewal
Okolica
Okolica

 

PLAŻA NIECHORZE

W Niechorzu znajduje się piaszczysta plaża o długości aż 4 kilometrów i szerokości do 60 metrów. Z centrum miasta można się do niej dostać całkiem szybko – to 350-metrowy spacer. Na plaże prowadzi 12 wejść przez las i wydmy. Można pływać w morzu bez obaw – znajduje się tu strzeżone kąpielisko, a zejście do wody jest łagodne. Na plaży są falochrony.

 

NADMORSKA CIUCHCIA RETRO

Podróż Nadmorską Koleją Wąskotorową to niebywałe przeżycie. To jedyna kolej w Europie poruszająca się po nowych, wąskich torach, zatrzymująca się na pięknych stacjach i w tak malowniczej okolicy jaką jest Wybrzeże Rewalskie.

 

LATARNIA MORSKA NIECHORZE

Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Szczecinie i jest dostępna do zwiedzania. Wysokość wierzy - 45m. Z tarasu widokowego można podziwiać wybrzeże rewalskie. Latarnia oraz ogród przy latarni zostały wpisane do rejestru zabytków.

 

MUZEUM RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO W NIECHORZU

To miejsce, w którym można przenieść się w czasie do korzeni połowu w Niechorzu. Muzeum powstało z inicjatywy lokalnej ludności i byłego rybaka - Henryka Gmyrka, a jego drzwi otworzyły się dla zwiedzających po raz pierwszy 11 czerwca 1994 roku. Były to przede wszystkim narzędzia połowowe, łodzie, okazy ryb, dokumenty i fotografie. W miarę upływu czasu muzeum zaczęło się rozwijać i obecnie dysponuje eksponatami:

 

 JEZIORO LIWIA ŁUŻA 

Jezioro jest naturalnym akwenem przybrzeżnym Bałtyku, które powstało poprzez odcięcie mierzeją zatoki morskiej. Jezioro jest oddzielone od Morza Bałtyckiego mierzeją o szerokości 400 - 1200m. 

Na obszarze jeziora występuje liczna populacja lęgowa łabędzi niemych. Dominującymi gatunkami ryb są zaś: leszcz, krąp, płoć, lin. Poza tym występują tu jeszcze: węgorz europejski, wzdręga, szczupak pospolity, ciernik, okoń europejski, jazgarz, sandacz, jaź, ukleja, kiełb, amur, karaś, karp, troć wędrowna i łosoś. Dookoła jeziora prowadzi malowniczy Szlak Liwiej Łuży, oznaczony kolorem zielonym i prowadzący przez Niechorze, Pogorzelicę i Skalno.

 

ŚCIEŻKA ROWEROWA NIECHORZE - POGORZELICA

Ścieżka rowerowa Niechorze - Pogorzelica łączy ze sobą dwa zabytkowego dworce kolei wąskotorowej - usytuowane w Pogorzelicy przy ul. Leśnej i w Niechorzu przy ul. Kolejowej. Biegnie ona wzdłuż torów linii Nadmorskiej Kolej Wąskotorowej przez piękny las, zabytkowy most na kanale Liwia Łuża oraz wzdłuż linii brzegowej rezerwatu ornitologicznego Jezioro Liwia Łuża, stanowiąc jednocześnie uzupełnienie szlaku turystycznego „Jezioro Liwia Łuża”.

 

RUINY KOŚCIOŁA W TRZĘSACZU

Pozostałość po wybudowanym na przełomie XIV i XV wieku gotyckim kościele pw. św. Mikołaja. Świątynia pierwotnie wzniesiona w odległości ok. 1,8-2 km od brzegu morza, pośrodku wsi, uległa zniszczeniu w wyniku procesów abrazyjnych. Do dzisiaj zachowała się jedynie południowa ściana kościoła znajdująca się u szczytu klifu.

 

Pliki Do Pobrania
Wideo
cookies close
Polityka prywatności Dowiedz się więcej o plikach cookies. Nie pokazuj tego okna więcej!